Держприкордонслужба: За добу оформили 19,5 тисяч подорожуючих, виявили 4 порушників карантину, у двох прикордонників діагностували COVID-19

Станом на 27 травня у Держприкордонслужбі зафіксовано 43 підтверджених ПЛР-тестуванням захворювання військовослужбовців та працівників відомства на COVID-19.

З минулої п’ятниці за результатами проведених тестів підтверджено шість нових випадків, два з них – учора. Із загальної кількості військовослужбовців та працівників Держприкордонслужби, які отримали лабораторне підтвердження захворювання на коронавірус, одужало 16, ще 27 осіб продовжують лікуватися – 6 стаціонарно, 21 – амбулаторно.

Під контролем медиків наразі перебувають близько 100 прикордонників, які контактували з хворими. Вони знаходяться на самоізоляції, а також деякі ізольовані в обсерваторах.

Підрозділи охорони здоров’я Держприкордонслужби постійно контролюють процес лікування хворих, визначають коло контактних осіб, відслідковують стан їх самопочуття, за необхідності забезпечують проведення експрес-тестів чи ПЛР-діагностики на наявність захворювання.

Зазначимо, що за останній час пасажиропотік через державний кордон зріс в середньому з 15 до 20 тисяч осіб за добу на в’їзд та виїзд з України. Учора прикордонники загалом оформили 19,5 тисяч громадян.

Також відмітимо, що минулої доби під час заходів прикордонного контролю в пункті пропуску «Бачівськ» прикордонники Сумського загону виявили трьох порушників карантину. Наші співвітчизники планували виїхати з України раніше встановленого терміну самоізоляції. Наразі працівники Національної поліції стосовно порушників склали адміністративні протоколи за ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» КУпАП.

Крім того, в пункті пропуску «Могилів – Подільський» охоронці кордону виявили громадянина України, який, зі слів, не мав можливості встановити мобільний додаток «Дій вдома» та відмовився від запропонованої медиками обсервації. При цьому чоловік, повертаючись з Молдови в Україну, провокуючи прикордонний наряд, спробував самостійно виїхати за межі пункту пропуску. За порушення режиму в пункті пропуску та злісну непокору законній вимозі військовослужбовців Держприкордонслужби, прикордонники притягнули порушника до адміністративної відповідальності за ст. 202 та 185-10  КУпАП та передали співробітникам Нацполіції.