Дмитро Кулеба і Аугушту Сантуш Сілва домовилися розвивати торгівлю та інвестиції між Україною та Португалією

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Португальської Республіки Аугушту Сантушем Сілвою.

Особливу увагу сторони приділили посиленню двостороннього інвестиційного співробітництва та торгівлі.

«Ми налаштовані максимально сприяти українським та португальським компаніям налагоджувати зв’язки, підписувати взаємовигідні контракти», — наголосив глава МЗС України.

Аугушту Сантуш Сілва висловив повну підтримку зусиллям з розвитку інвестицій та торгівлі між двома країнами, а також запросив Дмитра Кулебу відвідати Португалію з візитом, щойно будуть зняті обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19.

Глава МЗС Португалії запевнив у подальшій підтримці його країною територіальної цілісності і суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів, продовженні санкційної політики ЄС щодо Росії.

Дмитро Кулеба висловив вдячність за непохитну позицію Лісабона й висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю двох країн в ООН, підтримку Португалією України в ЄС і НАТО. Аугушту Сантуш Сілва запевнив, що Україна може розраховувати на таку підтримку Португалії.

Міністри обмінялися досвідом своїх держав з протидії поширенню вірусу COVID-19 та подолання наслідків пандемії, а також інформацією про заходи урядів задля повернення до повсякденного життя.

Глава МЗС України висловив сподівання на повне та неупереджене розслідування обставин смерті у березні 2020 року в аеропорту м.Лісабон громадянина України і притягнення до відповідальності винних у його загибелі. 

Португальський колега запевнив у відданості влади Португалії повному та неупередженому розслідуванню трагедії і притягненню винних до відповідальності.

Довідково

10-11 липня 2017 року Міністр закордонних справ Португалії Аугушту Сантош Сілва відвідав Україну з офіційним візитом. У 2019 році обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Португалією склав близько 377 млн дол. США, що на понад 13% більше ніж позаторік. Експорт становив понад 288 млн дол. США (зріс на понад 14%), а імпорт – понад 88 млн дол. США (зріс на 12%). Сальдо позитивне – майже 200 млн дол. США.