Мінекоенерго: Затверджено проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж

Сьогодні на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийнятий проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж, що виникають внаслідок самовільного випалювання рослинності або її залишків.

«Верховна Рада посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої рослинності, ухваливши відповідний законопроект. Це  важливий крок вирішення проблеми. Але збільшення штрафів не повністю вирішує питання, з якими стикається країна двічі на рік. Кліматичні зміни, які спостерігаються останні роки, провокують загострення проблеми пожеж, що потребує вжиття відповідних адаптивних заходів», – зазначила заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Ірина Ставчук.

Вона нагадала, що проблема пожеж, які утворюються внаслідок випалювання рослинних залишків, виникає кожної весни та осені. Недбале ставлення до природи окремих громадян ставить під загрозу не тільки біорізноманіття, але й життя та здоров’я населення: «Цього року масштаби пожеж внаслідок несанкціонованого і неконтрольованого випалювання рослинності набули особливо великих розмірів. Боротьба з пожежами внаслідок цього явища вимагає значних людських, матеріальних та фінансових ресурсів. Слід лише згадати пожежі у Чорнобильській зоні, на приборкання яких були спрямовані значні сили».

Проект плану заходів має на меті доповнити вищезгаданий закон через комплексне вирішення питання боротьби з випалюванням рослинних залишків, складовою якого є відповідна інформаційна робота з населенням.

«Вирішення цієї загальнодержавної проблеми можливе лише шляхом консолідації зусиль всіх ланок державного управління та лише за умови усвідомлення населенням наслідків, до яких може призвести і призводить недбале ставлення до довкілля», – підсумувала заступник Міністра.