МОЗ: Серед змін до медичної реформи буде коригування коефіцієнту за складність – щоб тарифи на послуги були справедливими

Міністерство охорони здоров’я планує запровадити і відкоригувати коефіцієнт на складність у тарифах на медичні послуги. Відповідні зміни потрібні для встановлення справедливих та обґрунтованих тарифів, які забезпечать достойний рівень оплати для медиків, а також якісні послуги для пацієнтів. Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на зустрічі з представником ООН в Україні Оснат Лубрані.

“Ми проводимо зміни до медичної реформи і, звичайно, є принципи, від яких ми не відмовимося. Наприклад, це фінансування виключно через НСЗУ. При цьому оплата за пролікований випадок повинна бути чесною і зрозумілою. Дуже важливо щоб це покривало витрати і мало відповідні коефіцієнти щодо складності того чи іншого випадку”, – заявив Максим Степанов.

За словами Міністра, в МОЗ налаштовані на максимальну відкритість і прозорість своєї роботи. При цьому значна увага приділяється оптимізації процесів, тому один із пріоритетів відомства – розвиток і впровадження електронних систем, зокрема eHealth.

Крім того, Міністр подякував представникам ООН за підтримку Україні у боротьбі з коронавірусом і на шляху впровадження медичної реформи. Сторони висловили готовність продовжити співпрацю, щоб застосовувати в Україні передовий світовий досвід у сфері медицини.

“Україна – дуже важлива для ООН і ми відзначаємо ефективність з якою ви боретеся з коронавірусом. Ми зацікавлені у співпраці і для нас дуже важливий ваш курс на відкритість”, – зазначила координатор системи ООН в Україні та координатор з гуманітарних питань Оснат Лубрані.