МВС забезпечило 1476 сімей поліцейських і рятувальників квартирами за програмою фінансового лізингу

МВС забезпечило 1476 сімей поліцейських і рятувальників квартирами за програмою фінансового лізингу. Про це сьогодні, 21 травня, розповів Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час робочої поїздки до міста Чернівці.

За один рік, від початку функціонування програми МВС по забезпеченню житлом поліцейських та рятувальників, у фінансовий лізинг придбано 1476 квартир у різних регіонах України. 58% квартир отримали працівники поліції та 42% рятувальники ДСНС. Серед них 16% – учасники антитерористичної операції на сході України.

«Сьогодні ми вручаємо ще кілька квартир, які придбали для поліцейських у рамках програми фінансового лізингу. Окрім цього, ми плануємо купити в Чернівецькій області близько 200 квартир для працівників Національної поліції, але є одна проблема – на ринку немає квартир», – сказав Міністр.

Арсен Аваков дав команду керівництву Національної поліції працювати з міською владою, щоб було побудоване житло, яке МВС у подальшому зможе придбати для наших поліцейських і рятувальників.

«Це реальний драйвер економіки, який буде піднімати промислове виробництво та головне – забезпечить область якісними кадрами та зміцнить професійну мотивацію у щоденній роботі офіцера», – додав Міністр внутрішніх справ.

У 2020 році МВС планує забезпечити житлом 2500-3000 родин правоохоронців. Це не лише соціальний проект, а реально працююча програма фінансування економіки, адже більшість квартир були закуплені на первинному ринку. Важливо складовою програми є те, що кошти на погашення відсотків за лізингом закладені як у бюджеті Нацполіції, так і у бюджеті ДСНС.

Довідково

За умовами програми МВС по забезпеченню житлом поліцейських і рятувальників на умовах пільгового фінансового лізингу розподіл платежу виглядає наступним чином: за рахунок держави компенсуються витрати по обслуговуванню договору-лізингу (100%) та частина лізингових платежів (до 40 %). Сума компенсації залежить від стажу роботи та складу родини. Наприклад, маючи вислугу: від 5 до 10 років – щомісячний платіж зменшується на 10%; від 10 до 15 років – на 20%; від 15 років – на 30%. Окрім цього, за наявності дітей платіж зменшується ще на 5% за кожну дитину.

Умови участі у програмі:

– Вислуга не менше 2-х років, окрім учасників бойових дій.

– Не менше 5-ти років до виходу на пенсію.

– Не потрібно перебувати на квартирному обліку.

– Строк лізингу не більше 20-ти років.

– Є опція дострокового погашення.

– Найбільш сприятливі умови будуть у подружжя, в якому обидва члени сім’ї мають право на отримання житла, їм компенсація подвоїться.