Уряд затвердив критерії та методику проведення оцінювання ефективності діяльності НАЗК

Кабінет Міністрів України підтримав проект постанови «Про затвердження критеріїв та методики проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції».

«Законодавством передбачено проведення зовнішньої незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Таку оцінку проводить Комісія з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства у складі трьох осіб, які призначаються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до початку формування Комісії Уряд повинен затвердити та оприлюднити критерії та методику проведення оцінювання ефективності діяльності НАЗК. З огляду на це Міністерством юстиції було підготовлено відповідний проект постанови», – пояснив Міністр юстиції Денис Малюська.

Очільник Мін’юсту підкреслив, що прийняття постанови дає змогу встановити якість та результативність діяльності Агентства щодо визначених законодавством сфер його діяльності.

Отже, постановою пропонується визначити правові засади та порядок проведення оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Так, Методика проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції визначає порядок проведення оцінки ефективності діяльності Національного агентства Комісією, яка проводиться кожні два роки, починаючи з 1 січня 2020 року.

Комісія здійснюватиме оцінку за такими сферами діяльності:

1)         забезпечення незалежності Національного агентства та надання йому необхідних ресурсів;

2)         формування, координація та моніторинг Національним агентством антикорупційної політики;

3)         організація Національним агентством заходів із запобігання та виявлення корупції;

4)         моніторинг та контроль Національним агентством дотримання законодавства про конфлікт інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених Законом;

5)         контроль та перевірка Національним агентством декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, моніторинг способу життя суб’єктів декларування;

6)         забезпечення законності та прозорості фінансування політичних партій, а також подання ними фінансової звітності;

7)         діяльність Національного агентства у сфері захисту викривачів корупції;

8)         взаємодія Національного агентства з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, органами іноземних держав, міжнародними організаціями та громадськістю;

9)           управління та організаційна спроможність Національного агентства.

Також проектом постанови пропонується затвердити Критерії проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства відповідно до визначених Методикою об’єктів (сфер діяльності) та зовнішніх чинників і обставин, що можуть впливати на незалежність та ефективність діяльності Національного агентства, щодо яких Комісія проводить оцінку.

«Відповідно до постанови, за результатами проведення оцінки Комісія готує Звіт оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Наявність висновку комісії про неефективність діяльності Національного агентства є підставою дострокового припинення повноважень Голови Національного агентства», – додав Міністр.