Вадим Пристайко: Україна є активним учасником взаємообміну допомоги з міжнародними партнерами для подолання пандемії COVID-19

17 квітня 2020 року Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко провів зустріч з міжнародними партнерами ВООЗ, ООН та Євросоюзу у рамках єдиного механізму координації міжнародної допомоги у протидії поширенню коронавірусу.

“Україна є активним учасником взаємообміну допомоги для подолання пандемії COVID-19, включаючи повітряну доставку вантажів, медичного спирту для дезінфекторів, обміну досвідом між лікарями України та ЄС. Водночас, Уряд спрямовує на боротьбу з коронавірусом усі доступні ресурси. Включаючи створення стабілізаційного фонду державного бюджету у понад 64 млрд гривень. Та іноді національних ресурсів бракує і ця проблема характерна не лише для України, а для багатьох країн світу”, – зазначив Вадим Пристайко.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України підкреслив, що узагальнені потреби для боротьби з пандемією коронавірусу у роботі з міжнародними партнерами дозволять уникнути дублювання інформації і витрат, покращать взаємодію України з міжнародною спільнотою, як в рамках існуючих програм підтримки, так і нових ініціатив, включаючи гуманітарну, фінансову та матеріально-технічну допомогу.

Довідково

2 квітня за дорученням Прем’єр-міністра України було створено єдиний координаційний механізм для збору даних та координації надання Україні міжнародної гуманітарної допомоги. Загальну координацію цієї роботи доручено Віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадиму Пристайку.

Разом з тим фактична робота по внутрішньодержавній координації роботи з протидії коронавірусу й надалі відбуватиметься в ключових державних органах влади – Офісі Президента України, Уряді та окремих профільних міністерствах, а також у Парламенті, де зосереджені процеси прийняття відповідних законодавчих змін в Україні.

Вадим Пристайко: Україна є активним учасником взаємообміну допомоги з міжнародними партнерами для подолання пандемії COVID-19Вадим Пристайко: Україна є активним учасником взаємообміну допомоги з міжнародними партнерами для подолання пандемії COVID-19Вадим Пристайко: Україна є активним учасником взаємообміну допомоги з міжнародними партнерами для подолання пандемії COVID-19