Прем’єр-міністр України провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія

В ході розмови очільники Урядів обговорили низку важливих питань. Зокрема, щодо боротьби з поширенням пандемії, європейської та євроатлантичної інтеграції, тощо.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у п’ятницю, 17 квітня, провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем.

Очільник українського Уряду привітав свого хорватського колегу зі світлим святом Воскресіння та побажав здоров’я хорватському народові.

Сторони проговорили методи боротьби з розповсюдженням коронавірусу та стабілізації соціально-економічної ситуації.

Денис Шмигаль висловив сподівання, що Хорватія не вживатиме заходів щодо осіб, які внаслідок цієї ситуації перевищили дозволений термін перебування в країні.

«Ми розуміємо, що поширення COVID-19 по всьому світу призведе до негативних тенденцій у світовій економіці, тому змушені ввести в дію низку рішень, щоб підтримати бізнес», – сказав очільник українського Уряду своєму хорватському колезі.

Він детально розповів про кроки, які Кабінет Міністрів України вживає для посилення соціального захисту населення.

Також Денис Шмигаль подякував Андрею Пленковичу за допомогу, яку під час хорватського головування ЄС надав Україні задля підтримки системи охорони здоров’я, подолання соціально-економічних наслідків, спричинених поширенням COVID-19.

Сторони також обговорили співпрацю з МВФ. Денис Шмигаль повідомив, що Уряд та НБУ активно працюють над новою програмою з МВФ з урахуванням ситуації, що склалася, дотримуючись попередніх домовленостей.

Прем’єр-міністр України висловив сподівання, що інтеграція України до ЄС залишатиметься одним з пріоритетів в рамках головування Хорватії в ЄС.

«Україна налаштована на подальшу роботу над імплементацією Угоди про асоціацію та секторальну інтеграцію з ЄС відповідно до засад та пріоритетів 6-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбулося 28 січня цього року», – зазначив очільник українського Уряду. Серед пріоритетів він назвав видимий прогрес у поглибленні секторальної інтеграції у сферах цифрового ринку, митного співробітництва, енергетики, галузі юстиції, свободи і безпеки та модернізацію Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ).

Крім того, в ході розмови українською стороною було запропоновано підписати Угоду про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС під час саміту «Східного партнерства».

Також Прем’єр-міністр України висловив сподівання, що після скасування всіх обмежувальних заходів, пов’язаних з епідемією, відбудеться експертна місія з попереднього оцінювання української інфраструктури якості.

«Ми прагнемо прискорити процес переходу до офіційних переговорів щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA)», – відзначив Денис Шмигаль.

Також сторони проговорили програми співпраці з НАТО та аспекти інтеграції до Альянсу. «Набуття членства в НАТО є стратегічним курсом України, закріпленим у Конституції. Сьогодні ми зосереджені на практичних аспектах інтеграції до Альянсу. Досягнення взаємосумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу є одним з таких пріоритетів, який досягається шляхом проведення оборонної реформи. Ми покладаємося на підтримку Хорватії за цим напрямом», – відзначив очільник українського Уряду.

Наостанок сторони домовилися продовжувати активний розвиток двостороннього співробітництва та після скасування карантинних обмежень здійснити офіційні візити до столиць обох держав.

Прем’єр-міністр України провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія