Голова НАЗК представив Уряду проект Національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики

15 квітня на засіданні Кабінету Міністрів України Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков презентував проект Національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики в 2019 році.

Така доповідь готується НАЗК щорічно для оцінки антикорупційних заходів в Україні, встановлення основних проблем у реалізації антикорупційної політики та надання державним органам рекомендацій щодо необхідних дій для вдосконалення антикорупційної діяльності.

«Національна доповідь, яку ми презентуємо сьогодні, – це перший крок до ширшого заходу. А саме: ухвалення Антикорупційної стратегії на 2020-2023 роки, що по суті є центральною рекомендацією представленого документа», – наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков під час промови.

Він додав, що розробка НАЗК та ухвалення Верховною Радою Антикорупційної стратегії дозволить забезпечити системність антикорупційних заходів в Україні та допоможе забезпечити їх детальнішу оцінку.

Кабінет Міністрів України схвалив проект Національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики. Після необхідних доопрацювань доповідь буде направлено до Парламенту для публікації на сайті Верховної Ради, як це передбачено Законом України «Про запобігання корупції». 

Цього року Національна доповідь вперше орієнтована не на збір актуальної статистики за попередній рік, а на представлення змістовної інформації про проблеми та перспективи державної антикорупційної політики України.

Її структура відповідає усталеним міжнародним практикам і складається з розділів: «Антикорупційна політика, «Запобігання корупції» та «Протидія корупції».

Під час підготовки Національної доповіді за 2020 рік НАЗК планує продовжити вдосконалення структури доповіді та процесу її підготовки. З цією метою в 2020 році НАЗК проведе ґрунтовний аналіз усіх проектів Національної доповіді, які готувалися у 2016-2020 роках, та вивчить зауваження і пропозиції експертного середовища та зацікавлених державних органів до цих документів.