Україна та Індія захищатимуть своїх громадян, які не можуть повернутися додому через коронавірус

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч з Послом Республіки Індія в Україні Партхою Сатпатхі.

Співрозмовники відзначили високий рівень двосторонньої взаємодії з допомоги громадянам обох країн в умовах пандемії. Вони домовилися, що Індія сприятиме захисту інтересів громадян України, які наразі не можуть залишити територію цієї країни. Україна, відповідно, надаватиме такого сприяння індійським громадянам.

Окремо Дмитро Кулеба згадав індійських студентів в Україні, адже за кількістю осіб, які навчаються в українських університетах, саме Індія посідає перше місце.

«Іноземні студенти в Україні є невід’ємною частиною нашого суспільства і потребують такого ж захисту своїх прав і свобод, як наші співвітчизники», – підкреслив Дмитро Кулеба.

Міністр також наголосив на важливості взаємодії обох країн у фармацевтичній галузі. Посол підтвердив готовність Індії надавати сприяння у закупівлі медпрепаратів, необхідних для лікування коронавірусу в Україні.

Дипломати погодилися, що пандемія не повинна стояти на заваді активній взаємодії між Україною та Індією – одним з провідних торговельних партнерів нашої держави.

Міністр зазначив, що підтримка експорту і збалансованої торгівлі є надважливим завданням для обох сторін в умовах економічного спаду через пандемію.

Одним зі своїх головних завдань Дмитро Кулеба назвав вихід двосторонніх відносин з Індією на новий рівень. З цією метою обидві країни працюватимуть над активізацією політичного діалогу на високому та найвищому рівні.

Довідково

За підсумками 2019 р. Індія стала восьмим за обсягами експорту ринком у світі для українських товаровиробників з поставками понад 2 млрд дол. США. Загальна сума товарообігу сягнула минулого року позначки у 2,765 млрд дол. США.

Індія займає перше місце серед країн світу за кількістю студентів, які навчаються в Україні – майже 15 тисяч.

1 серпня 2019 р. Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Республіки Індія Нарендрою Моді.

Остання зустріч на рівні міністрів закордонних справ відбулась 25 вересня 2019 р. на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.