(ВІДЕО) Морська охорона за тиждень опитала екіпажи 27 суден щодо захворювань

У зв’язку із введеними тимчасовими обмеженнями у перетинанні державного кордону, спрямованими на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, потік громадян та транспортних засобів, що перетинають кордон суттєво знизився.

Проте, вантажні перевезення здійснюються і забезпечують ці перевезення люди – як члени екіпажів суден, так і водії вантажних автомобілів, що прямують морем на суднах типу ро-ро (ролкер – судно з горизонтальним способом завантаження та вивантаження). Враховуючи епідемічну ситуацію у світі, усі ці люди входять до групи ризику – тобто тих громадян, ймовірність захворіти яких, а в подальшому і розповсюджувати  COVID-19, значно вища ніж у інших.

Щоб вчасно виявляти недужих серед членів екіпажів суден закордонного прямування та забезпечувати належне проведення усіх необхідних карантинних заходів перед прибуттям суден в порти України, Морська охорона під час патрулювань зони відповідальності опитує капітанів суденякі перебувають у виключній (морській) економічній та прилеглій зоні України, а також в територіальному морі та внутрішніх водах України. Особлива увага приділяється суднам, що прямують в порти України з-за кордону або які підходили до інших суден, які слідують з районів масового спалаху захворювання на COVID-19.

Упродовж тижня морські прикордонники опитали членів екіпажів 27 таких суден та плавзасобів, з них 22 судна також оглянули. При цьому оглядові групи та самі члени екіпажів суден закордонного прямування дотримувалися заходів безпеки та правил карантину.

Зауважимо, що капітани суден закордонного прямування надзвичайно сумлінно і свідомо дотримуються введених обмежень. Чого не можна сказати про власників та користувачів маломірних плавзасобів, які, здебільшого, не усвідомлюють важливості впроваджених заходів, спрямованих на запобігання поширенню інфекції.

Прикордонники Морської охорони проводять роз’яснювальну роботу з поціновувачами риболовлі і відпочинку на воді та надають відповідні рекомендації.