Фонд держмайна України призупиняє приватизацію об’єктів великої приватизації – Сєнніченко

Про це повідомив голова Фонду держмайна України Дмитро Сєнніченко.

“Важливий день сьогодні. Надішліть смс знайомим депутатам, бо все що я напишу нижче не має сенсу без двох ключових рішень у ВР

Щодо приватизації

Ви запитуєте. Інвестори запитують. Радники запитують.
Відповідаю – альтернативи нема!

Політичний курс на приватизацію та залучення інвестицій в економіку України залишається незмінним: не стратегічні об’єкти та надлишкове майно повинні бути передані на чесних та конкурентних аукціонах компетентним інвесторам.

Досвід країн, що пройшли етапи приватизації, показує, що на вкладений євро або гривню в придбання активу, інвестор ще вкладає 4–6 євро/гривень в модернізацію підприємства, розбудову занедбаних об’єктів, створюючи робочі місця та базу для оподаткування.

В умовах світової економічної турбулентності, спричиненою епідемією COVID-19, наразі приймаємо рішення утриматися від виставлення на приватизаційні аукціони об’єкти великої приватизації та державні підприємства до стабілізації ситуації на фінансових ринках.

Підготовка підприємств до залучення інвесторів продовжується. Проводяться аудити та розробка маркетингових матеріалів для найшвидшого виставлення на аукціони обєктів одразу після подолання кризи.

Що стосується малої приватизаці

Тисячі невеликих об’єктів малої приватизації: лазні, гаражі, занедбані будиночки, непрацюючі об’єкти, незавершене будівництво — це об’єкти для інвестицій малого та середнього бізнесу, об’єкти для інвестування заощаджень. Як показує досвід попередніх кризових ситуацій, зокрема глобальної світової кризи 2008 та спаду економічної активності в Україні у 2014 році, українці, малий та середній бізнес охоче інвестують в об’єкти нерухомості. Мовою економічної теорії – приватизація це перетворення непродуктивних активів на продуктивні.

Під час недовіри до світових валют та волaтильністю на фінансових ринках приватизація невеликих об’єктів нерухомості — це можливість для простих українців зберегти заощадження та одночасно зробити інвестицію у власну країну.

Бюджет України потребує ресурсів для боротьби з пандемією, утримання стабільної економіки України та найшвидшим відновленням ділової активності після обмежувальних заходів.

Прозорі аукціони малої приватизації, що проводяться за новими чесними правилами Фондом державного майна України (ФДМУ), демонструють значне збільшення кількості учасників на аукціонах та зростання ціни лотів.

Українці інвестують у власне місто і країну.

Малу приватизацію активно реалізуємо.

Велику – готуємо.

Кожен українець інвестор!”