Віктор Ляшко: Усі міністерства працюють над тим, щоб забезпечити захист українців

Сьогодні йде посилена робота для забезпечення як населення, так і медичний персонал засобами індивідуального захисту. Про це на брифінгу 19 березня повідомив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Завдяки Президенту, Уряду, РНБО відбувається ряд перемовин на політичному рівні з керівниками різних держав для того, щоб в Україну, в рамках глобального дефіциту, виробники найкращого реанімаційного обладнання, а також засобів індивідуального захисту, розпочали поставки своєї продукції», – зазначив він.

Ляшко також нагадав, що МОЗом України була затверджена методика розрахунку місячної і трьохмісячної потреби в засобах індивідуального захисту. Ініційовано прийняття законопроекту, який дозволяє швидко робити закупівлю необхідного медичного обладнання та медичних виробів для реагування на коронавірусну хворобу. У зв’язку з глобальним дефіцитом у світі деяких засобів індивідуального захисту, Уряд заборонив їх експорт та реекспорт.   

Головний державний санітарний лікар України також повідомив, що Прем’єр-міністр, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зустрічалися з виробниками, і вже найближчим часом очікується значне поповнення ринку засобів індивідуального захисту.

«За кілька днів маски повинні з’явитися у вільному доступі в аптечних мережах. Можливо не в усіх, але напруга буде знята. Усі міністерства працюють над тим, щоб забезпечити захист українців і захист медичних працівників», – наголосив Віктор Ляшко.  

Він також повідомив, що на сьогодні в Україні лабораторно підтверджених 16 випадків коронавірусної інфекції: в Чернівецькій області – 10, Житомирській – 1, Київській – 2, Донецькій – 1 та Києві – 2.

Заступник Міністра підкреслив, що на сьогоднішній день 11 регіональних лабораторій, які підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, мають тести на виявлення коронавірусної інфекції.

«Також, найближчим часом, в суботу і неділю, ми очікуємо найближчу поставку комплектів для проведення ПЦР-досліджень, які є золотим стандартом діагностики коронавірусної хвороби. Це дозволить нам тестувати більше мільйона досліджень», – резюмував Віктор Ляшко.