Дозвіл АМКУ на концесію порту Ольвія є потужним позитивним сигналом інвесторам, – Владислав Криклій

Дозвіл АМКУ на концесію порту Ольвія є потужним позитивним сигналом інвесторам. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, коментуючи рішення Антимонопольного комітету України про дозвіл катарській компанії QTerminals концесіонувати морський порт Ольвія.

«Ми йдемо шляхом практичної реалізації масштабних проєктів державно-приватного партнерства і залучення стратегічних інвесторів у галузь транспортної інфраструктури через механізм концесії. І до перших пілотів концесій була прикута увага багатьох потенційних інвесторів, які придивлялися, наскільки ми спроможні розробити привабливі проєкти та провести чесні конкурси. Позитивне рішення АМКУ засвідчує, що проєкт концесії був розроблений якісно – відповідно до найкращих міжнародних стандартів і чинного національного законодавства, а конкурс проведено чесно та прозоро. Тому дозвіл АМКУ на концесію порту Ольвія є потужним позитивним сигналом інвесторам, що в Україну можна і потрібно заходити з інвестиціями.  Нам є, що запропонувати, і в нас є, за що чесно боротися», – заявив Владислав Криклій.

Нагадаємо, переможцем концесійного конкурсу в порту Ольвія стала компанія QTerminals із Катару, яка протягом п’яти років має інвестувати в розвиток порту 3,4 млрд грн.

Важливою умовою концесійного договору стала необхідність отримання дозволу АМКУ на концентрацію.

В кінці січня 2020 року до АМКУ надійшла заява компанії «QTerminals W.L.L.» (м. Доха, Катар) на опосередковане одержання в концесію активів, що належать ДП «Стивідорна компанія «Ольвія» (м. Миколаїв) і ДП «Адміністрація морських портів України» (м. Миколаїв) та разом забезпечують здійснення господарської діяльності із надання стивідорних послуг у Спеціалізованому морському порту Ольвія.

Враховуючи, що концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, АМКУ надав дозвіл на заявлену концентрацію.