АМКУ надано дозвіл компанії QTerminals на концесію в порту Ольвія

Переможцем концесійного конкурсу в порту Ольвія стала компанія QTerminals із Катару, яка протягом п’яти років має інвестувати в розвиток порту 3,4 млрд грн.

Важливою умовою концесійного договору стала необхідність отримання дозволу АМКУ на концентрацію.

В кінці січня 2020 року до АМКУ надійшла заява компанії «QTerminals W.L.L.» (м. Доха, Катар) на опосередковане одержання в концесію активів, що належать ДП «СТИВІДОРНА КОМПАНІЯ «ОЛЬВІЯ» (м. Миколаїв) і ДП «АДМІНІСТРАЦІЯ МОРСЬКИХ ПОРТІВ УКРАЇНИ» (м. Миколаїв) та разом забезпечують здійснення господарської діяльності із надання стивідорних послуг у спеціалізованому морському порту Ольвія.

Компанія «QTerminals W.L.L.» є провідним портовим оператором Держави Катар та здійснює діяльність з управління морськими терміналами у найбільшому порту Катара – Хамад.

Група QTerminals наразі не здійснює господарської діяльності в Україні, а тому не відбувається структурних змін на ринку стивідорних послуг.

Враховуючи, що концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, АМКУ надав дозвіл на заявлену концентрацію.