Обрано запобіжні заходи підозрюваним у справі про завдання збитків Бердянській філії АМПУ
 

21 лютого, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжні заходи заступникові начальника та інженерові Бердянської філії ДП АМПУ у виді домашнього арешту в нічний час доби до 19 квітня 2020 року включно.

Відтак, заступникові начальника Бердянської філії ДП АМПУ заборонено залишати місце проживання без дозволу із 22:00 до 06:00. Інженерові – із 23:00 і до 06:00.

На обох підозрюваних покладено додаткові обов’язки: прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту, де підозрювані зареєстровані, проживають чи перебувають без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти детектива, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними; здати на зберігання до Державної міграційної служби України свої паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України; носити електронні засоби контролю (браслети).

Також, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід екскерівниці комерційної компанії у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 609 тис 580 гривень.

ЇЇ підозрюють у завданні збитків у розмірі майже 2,5 млн грн Бердянській філії ДП «Адміністрація морських портів України».

Дії підозрюваної кваліфіковано за ч.5 ст.27, ч. 2 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК Украины КК України.

У разі внесення застави, на підозрювану покладаються додаткові обов’язки: прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за кожною вимогою; не відлучатися за межі Дніпропетровської (Січеславської) області без дозволу детектива, прокурора або суду; повідомляти детектива, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними; здати на зберігання до Державної міграційної служби України свої три паспорти для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України; носити електронний засіб контролю (браслет).

Строк дії ухвали в частині покладених обов’язків – до 19 квітня 2020 року.

Нагадаємо, 19 лютого детективи НАБУ повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення начальнику адміністрації «Бердянський морський торговельний порт» та ще трьом особам. За версією слідства, зазначені особи упродовж 2018-2019 років, організували схему, за якою державне підприємство перерахувало комерційній компанії кошти за фактично не поставлене обладнання. У результаті, інтересам держави завдано збитків на 2,49 млн грн.