Україна збільшила експорт сільськогосподарської продукції та продукції харчової промисловості на 14,3%

В січні 2020 року на зовнішні ринки було поставлено продукції АПК та харчової промисловості на суму $2 млрд, що на 14,3% більше, ніж за січень 2019 року. Із загального експорту товарів України частка продукції АПК та харчової промисловості становить 47,7%.

Про це повідомив міністр економіки України Тимофій Мілованов.

Основною часткою аграрного експорту є зернові культури та жири та олії; готові харчові жири; воски (48% і 22,9% від обсягу експорту продукції АПК та харчової промисловості відповідно).

Лідером з країн, які найбільше імпортували українські зернові культури за звітний період був Єгипет (44,4% від обсягу експорту пшениці, 15% від обсягу експорту кукурудзи).

Соняшникову олію найбільше імпортували Індія (25,1% від загального обсягу експорту олії), Нідерланди (13,9%), Китай (13,9% відповідно).
На цей та наступні 3 роки за напрямком “підтримка та просування експорту” ми запланували виділити 455 млн грн. Це те, що ми робимо аби підтримати експортерів та підвищити наш експортний потенціал. А ще наша переговорна позиція по експорту завжди проактивна – разом із торгпредом Тарасом Качкою ми продовжуємо відкривати нові ринки та створювати можливості для українського бізнесу.