У Миколаївському морському порту відбулася нарада стосовно скупчення вантажного транспорту на вулицях міста

21 лютого в адміністрації Миколаївського морського порту відбулась чергова робоча нарада щодо впорядкування руху та відстою вантажного автотранспорту, який курсує містом до терміналів. Про це повідомила прес-служба Миколаївської міської ради.

У заході взяли участь заступники міського голови Юрій Андрієнко та Юрій Степанець, голова адміністрації Заводського району Віктор Дмитрук, депутат міської ради Сергій Карцев, директор департаменту ЖКГ Сергій Коренєв, його заступник Наталя Осецька, представники управління транспорту міськради, патрульної поліції в Миколаївській області, державного підприємства «Адміністрація морських портів України», працівники стивідорних компаній, містяни.

Нагадаємо, за дорученням мера Олександра Сєнкевича ініційовано проведення низки таких заходів, їх кінцева мета – розробити оптимальні шляхи вирішення проблеми перевантаження великогабаритним автотранспортом вулиць Космонавтів, Залізничної, Новозаводськоі, 1 та 3 Слобідської, враховуючи інтереси миколаївців.

Під час наради присутні озвучили питання диспетчеризації руху вантажівок до терміналів Миколаївського морського порту, при якому будуть враховані наступні фактори: дотримання санітарних норм, збереження інфраструктури міста без загроз для місцевих жителів, налагодження транспортного сполучення великогабаритного автотранспорту.

Вкотре представниками міської влади було наголошено на необхідності участі стивідорів в утриманні та ремонті автодоріг, якими їздять вантажівки у порти.

Заступник міського голови Юрій Степанець зазначив, що за даними «Адміністрації морських портів» біля тринадцяти стивідорних компаній працюють у цьому районі.

– Неодноразово міська влада наголошувала на тому, що мають дотримуватися основні умови: по-перше, рішення виконкому, яким визначено шляхи в’їзду в Миколаїв великовантажного транспорту та час його в’їзду. По-друге, соціальна відповідальність. Ми пропонували разом з містом привести до ладу ті проблемні ділянки дороги, якими користуються стивідорні компанії, – зазначив заступник міського голови. – На жаль, щодо ремонту вулиці Турбінної та Новозаводської, за три роки так і не було досягнуто жодних домовленостей.

Юрій Степанець також додав, що в якості першочергових заходів міською владою наразі запропоновано відремонтувати дорогу по вул. 3-я Слобідська. Орієнтовна вартість робіт складає біля 1 млн 400 тис. грн. Також важливо привести у належний санітарно-екологічний стан зелену зону уздовж дорожнього покриття.

Представники стивідорів зазначили, що виділення коштів на ремонт є для них проблематичним через те, що головні офіси представництв їх компаній розташовані в інших країнах. При цьому, розуміючи актуальність проблеми, вони заявили про готовність зі свого боку надати матеріальний ресурс та робочу силу.

Організаційну роботу погодився взяти на себе керівник департаменту ЖКГ Сергій Коренєв.

Після тривалого обговорення було вирішено наступного тижня провести ще одну нараду на базі департаменту ЖКГ, під час якої будуть розроблені подальші кроки для стивідорів щодо їх матеріальної допомоги для відновлення проблемної ділянки дороги в районі залізничного переїзду по вул. 3 Слобідська, на одному з маршрутів руху вантажівок до Миколаївського морського порту.