Офіс Генерального прокурора, ДБР та СБУ проводять обшуки у Миколаївському порту

Офісом Генерального прокурора спільно з підрозділами ДБР та СБУ проводяться обшуки у рамках кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів, виділених державним підприємством «Адміністрація морських портів України» на будівництво причалу Миколаївського порту.

За інформацією “Морських бізнес-новин” мова йде про будівництво 8-го причалу у 2018-2019 роках під час керівництва Проточенко.

За версією слідства, службові особи зазначеного державного підприємства підозрюються у тому, що за контрактом про державне інвестування у будівництво причалу вони прийняли та оплатили роботи, які фактично не виконувалися. Крім того, за даними слідства, значну частину з отриманих державних коштів вони могли перевести у готівку та привласнити через підконтрольні компанії з ознаками фіктивності.

Вказані дії зазначених осіб, ймовірно, спричинили зрив реалізації затвердженого Урядом державного інфраструктурного проекту та планів стратегічного розвитку Миколаївського морського порту вартістю 379 млн грн.

Лише завдяки вжитим правоохоронцями заходам керівництво ДП «Адміністрація морських портів України» прийняло рішення про розірвання вказаного контракту з метою недопущення нанесення збитків державі в особливо великих розмірах.

На даний час слідчі дії тривають.