З 17 по 19 лютого в рамках реалізації домовленостей, досягнутих під час сьомого засідання Спільної українсько-турецької комісії з питань оборонно-промислового співробітництва, відбувся візит делегації Міністерства оборони України до Турецької Республіки.

Українську делегацію очолив заступник Міністра оборони України Анатолій Петренко.

Основна мета візиту – активізація співробітництва у військово-технічній сфері для забезпечення потреб Військово-Морських Сил Збройних Сил України шляхом залучення можливостей турецьких підприємств оборонної промисловості до реалізації проекту будівництва кораблів класу “корвет”, інших бойових кораблів різних класів, а також підвищення вітчизняних спроможностей кораблебудівної галузі.

У рамках візиту було проведено конструктивні зустрічі та переговори з Віце-президентом Підсекретаріату оборонної промисловості Турецької Республіки Сердаром Демірелем, керівництвом концерну “STM”. Також українська делегація відвідала виробничі потужності підприємств “Dearsan”, “Yonca Onuk”, турецької кораблебудівної та ремонтної верфі, а також Технопарк м. Стамбул.

В ході зустрічей отримано детальну інформацію щодо можливостей будівництва бойових кораблів тоннажністю від 150 до 2600 тонн різного призначення, досвіду турецьких підприємств з реалізації масштабних проектів для потреб іноземних партнерів, у тому числі на території замовника, підготовки екіпажів та інженерного складу, обслуговування тощо.

У рамках переговорів сторони розглянули низку можливих варіантів кооперації з урахуванням наявних можливостей українських компаній та готовності турецької сторони до постачання і локалізації виробництва вузлів та агрегатів морських платформ та озброєння в Україні.

Також було досягнуто принципових домовленостей щодо підготовки техніко-комерційних калькуляцій за проектами в інтересах ВМС Збройних Сил України.

Сторони також домовилися продовжувати консультації найближчим часом із залученням фахівців кораблебудівної промисловості України та Туреччини.