Ми продовжуємо закликати Росію забезпечити безперешкодний та вільний прохід в Азовське море – Борель
Євросоюз підтверджує свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, і частиною такої підтримки є вимога до Росії забезпечити вільний та безперешкодний прохід кораблів Керченською протокою, відповідно до міжнародного законодавства. Повідомляє https://www.ukrinform.ua/.

Про це 28 січня у Брюсселі на пресконференції за підсумками Ради асоціації Україна-ЄС заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Ми маємо бути наполегливими і продовжувати спостерігати за тим, що там відбувається. Ми продовжуємо закликати Росію забезпечити безперешкодний та вільний прохід в Азовське море та у зворотному напрямку, відповідно до міжнародного права. Ми збільшили нашу підтримку з метою пом’якшити ефект від російських дій по дестабілізації регіону Азову. Ми здійснили ряд заходів, включаючи відкриття офісу ЄС у Маріуполі, і підтримали місцеву економічну диверсифікацію”, – зауважив Боррель.

Він підкреслив, що ЄС буде продовжувати підтримку незалежності та територіальної цілісності України, і підтвердження такої підтримки стосується Азовського регіону, що вимагає вільного та безперешкодного проходу в Азовське море та у зворотному напрямку.