Буде створено робочу групу яка має розробити правила для Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу в портах України

В Одеській обласній державній адміністрації відбувся перший масштабний ділог з питань роботи Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови Державної екоінспекції Єгором Фірсовим.

На зустрічі були присутні заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Денис Ванаш, представники бізнесу та активісти.

Одеська область є привабливим регіоном із розвиненим транспортним сполученням як в Україні, так і в країнах східної Європи та Західної Азії.

На даний час продовжується практика затримки морських суден у пунктах пропуску через державний кордон на вимогу Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу. Наслідком цього є істотні збитки для судновласників, які пов’язані із простоєм судна.

Метою заходу стало налагодження діалогу між різними представниками бізнесу, міжнародних юридичних та страхових компаній, агентів, громадськості, журналістів, а також посадових осіб, голів Державної екологічної інспекції в Одеському регіоні, сухопутної та морської інспекції.

«Це перший відкритий діалог за багато років, відкриття ери співпраці та комунікації між Одеською обласною державною адміністрацією та Державною екологічною інспекцією. Процес обговорення став реальною комунікацією, в результаті якого опрацьовано та обговорено ряд проблем, які необхідно вирішити найближчим часом. Загальний фон є негативним та потребує реальних і швидких дій, які змінять ситуацію докорінно», – зазначив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Денис Ванаш.

Тимчасово виконуючим обов’язки голови Державної екоінспекції Єгором Фірсовим запропоновано представникам голів відповідних територіальних органів подати заяву про звільнення за власним бажанням.

На що була отримана відмова.

В результаті було прийнято рішення створити робочу групу, куди входитимуть представники ОДА, юристи, представники бізнесу та громадськості.

Робочою групою будуть опрацьовані відповідні нормативно-правові акти для вироблення механізму та правил взаємодії між АМПУ, Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу в портах України, бізнесменами та судновласниками.

Засідання відбудеться найближчим часом.

Довідка: Державна екологічна інспекція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Уповноважена на здійснення екологічного та радіологічного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через державний кордон.