27 листопада 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП особисто вручили повідомлення про підозру особі, яку слідство вважає керівником злочинної організації, що вчиняла злочини, пов’язані з розмитненням імпортованих в Україну товарів за заниженими цінами. Таким чином кількість підозрюваних у завданні понад 77,7 млн грн збитків державним інтересам зросла до 11 осіб.
Дії підозрюваного, ймовірного керівника корупційної схеми, кваліфіковані за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»).
Нагадуємо, 26 листопада 2019 року НАБУ та САП повідомили про підозру десятьом особам, серед яких — семеро посадовців однієї з регіональних митниць та Державної фіскальної служби.
Епізод, у причетності до якого підозрюються особи, — один із низки злочинів на митниці, які досліджує НАБУ. Загалом йдеться про зловживання, збиток від яких може сягати близько 500 млн грн.
У межах цього розслідування, розпочатого НАБУ у жовтні 2017 року, детективи ініціювали накладення арешту на понад 450 млн грн компаній-учасниць схеми. Згодом, у грудні 2017, кінцевий бенефіціар зазначених компаній запропонував детективам НАБУ неправомірну вигоду у розмірі 800 тис. дол. США, аби ті припинили розслідування та закрили кримінальне провадження, проте його викрили «на гарячому». Цей факт задокументований та вже розслідуваний — обвинувальний акт стосовно особи, яка намагалася підкупити детективів НАБУ, скерований до Печерського районного суду міста Києва у липні 2018 року.
Розслідування всіх цих випадків детективи НАБУ розпочали в жовтні 2017 року.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.