Система протидії корупції у НАБУ визнана найкращою у Європі

Система управління заходами протидії корупції у Національному антикорупційному бюро України визнана кращою у Європі. За результатами проведеного у квітні 2019 року аудиту на відповідність міжнародному стандарту ISO 37001:2016 НАБУ було визнано першим серед європейських організацій. Відповідну нагороду вручено на заході у м.Брюссель (Бельгія) 3 жовтня 2019 року.

«НАБУ — перший правоохоронний орган України, а також один із перших у Європі, який підтвердив відповідність системи протидії корупції вимогам міжнародного стандарту ISO 37001:2016. У процесі підготовки до сертифікації ми здійснили велику роботу: вдосконалили процедури оцінки корупційних ризиків, запровадили додаткові механізми моніторингу та контролю за працівниками Бюро. Після отримання сертифікату у квітні 2019 року ми активно керуємося вимогами ISO 37001:2016 у своїй діяльності», — зазначив керівник Управління внутрішнього контролю Роман Осипчук.

За його словами, у 2019 році було проаналізовано близько 200 угод між НАБУ та суб’єктами господарювання на предмет корупційних ризиків згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 37001:2016.

«Ми сподіваємося, що інші державні органи в Україні також пройдуть відповідний аудит, щоб отримати сертифікацію і тим самим підтвердять, що їхня система управління заходами протидії корупції відповідає міжнародним стандартам», — додав Роман Осипчук.

Він також нагадав, що з серпня 2017 року у НАБУ триває впровадження ще одного міжнародного стандарту — ISO/IEC 27001:2015. Цей стандарт визначає вимоги до розробки, впровадження, функціонування, моніторингу, перегляду, підтримування та постійного вдосконалення системи управління інформаційною безпекою.

Нагадуємо, у квітні 2019 року НАБУ отримало сертифікат, який підтвердив, що підрозділи та процеси у Бюро функціонують у повній відповідності до вимог міжнародного стандарту ISO 37001:2016. Рішення про надання сертифікації було ухвалено на підставі експертного висновку за результатами аудиту, який здійснила компанія PECB Group Inc. (м. Монреаль, Канада).

Проходження аудиту відбувалося у декілька етапів впродовж 10 місяців за ініціативи керівництва НАБУ та за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).

Термін дії сертифіката ISO 37001:2016 становить три роки. Однак щороку організація має підтверджувати відповідність системи управління заходами протидії корупції стандартам.