Чиновники придбали для порту “Южний” списані тепловози за 26 млн.грн. – ДБР

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, викрили незаконне привласнення коштів державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний» під час придбання неякісного  обладнання за завищеними цінами.

До схеми привласнення коштів причетні службові особи Міністерства інфраструктури України та ДП «Морський торговельний порт «Южний». Зловживаючи службовим становищем, вони вчинили протиправні корупційні дії під час організації та проведення державних закупівель тягового рухомого складу для ДП «Морський торговельний порт «Южний». Продукція була придбана за завищеними цінами та не відповідає технічним вимогам. Більше того, деякі одиниці придбаного товару перебувають в аварійному стані.

У 2018 році керівництво держпідприємства уклало договір на постачання двох тепловозів за ціною 26 мільйонів гривень та перерахувало постачальнику аванс у розмірі 50% суми. За висновками експертів реальна їх вартість становить майже 3 мільйони гривень. Крім того, перед поставкою до України згадані тепловози були списані з балансу залізниці однієї з країн СНД у зв’язку з незадовільним технічним станом.

Було проведено санкціоновані обшуки у Києві та Одесі в офісних приміщеннях, порту та за адресами проживання учасників кримінального провадження. Також слідчими вилучено документацію, яка підтверджує протиправні дії.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснює Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України. Процесуальне керівництво – Генеральна прокуратура України.