Незалежність НАБУ та САП є запорукою їхньої ефективності — презентація Звіту про діяльність за І півріччя 2019 року

Відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та повернення Національному бюро права звертатися до суду з позовами про скасування кабальних для держави угод — це ті питання, законодавчого вирішення яких очікують НАБУ та САП найближчим часом. Адже обидва інструменти виправдали свою ефективність. На цьому наголосив Директор НАБУ Артем Ситник 9 серпня 2019 року.

«Упродовж минулого півріччя Конституційний суд України ухвалював рішення, якими позбавляв НАБУ механізмів боротьби з корупцією. Факт скасування відповідальності за незаконне збагачення стало доказом того, що це був справді дієвий інструмент. Якби це було не так, відповідну статтю Кримінального кодексу ніхто б не скасовував», — зауважив Артем Ситник.

На підтвердження результативності позовної роботи Директор НАБУ зазначив: «Тільки за минулі півроку за клопотанням Бюро суд визнав недійними 7 угод на загальну суму 906 млн. Ці рішення вже набули законної сили».

Окрім того, в перші шість місяців 2019 року НАБУ та САП розпочали розслідування у 533 нових провадженнях, повідомили про підозру 69 особам, скерували до суду 32 справи стосовно 70 осіб. Завдяки зусиллям детективів у межах розслідувань, які тривають, відшкодовано 107,81 млн грн завданих корупційними злочинами збитків.

Артем Ситник висловив сподівання на те, що Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розпочне роботу 5 вересня, як і заплановано. «Нещодавно суспільство дізналося про те, як насправді здійснюється правосуддя в окремих судах. Це певною мірою дає відповідь на запитання про те, чому у судах справи зупиняються. Вірю, що у ВАКС ми ніколи не почуємо таких розмов, як почули в Окружному адміністративному суді міста Києва», — акцентував Директор НАБУ.

«208 проваджень по всій Україні вже чекають на рішення судів. До кінця серпня до них додамо ще 10 справ. Загалом, ми готові до передачі всіх справ до ВАКС. Країна, громадяни, у тому числі і ми, очікуємо на винесення вироків», — підкреслив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Керівники антикорупційних органів наголосили на необхідності внесення змін до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», які дозволять усунути ризики блокування роботи новоствореного суду шляхом направлення йому масиву справ щодо фактів корупції різного рівня.

Головні результати НАБУ та САП у цифрах   

Фотозвіт із брифінгу  

Звіт за І півріччя 2019 року  

Відеозвіт