- 07 серпня до морського порту Скадовськ зайшов балкер «OCEANIC» з вантажем комплектуючих для майбутньої Мирненської ВЕС, які були доставлені в Україну з Іспанії. Освоєння цього нового для порту великогабаритного вантажу зробить Скадовськ важливим транспортним вузлом транспортування обладнання для розвитку альтернативної енергетики на Херсонщині.
Балкер доставив до Скадовська15 лопатей, кожна з них завдовжки майже з 25-поверховий будинок (74 метри) та важить 17 тонн. Окрім лопатей на суднідо Скадовська прибуло ще 90 тонн інших комплектуючих. Задля безпечного розвантаження та транспортування великогабаритного вантажу у порту та місті було проведено роботи з підготовки автошляхів та габаритів для проїзду спеціальних автопричепів довжиною80 метрів.
Очкується, що найближчим часом порт Скадовськ прийме ще декілька суден з вантажем для вітроелектростанцій. Якщо обробка перших партій пройде вдало, розглядається можливість співробітництва на найближчі декілька років.
Будівництво Мирненської ВЕС потужністю 163 МВту Каланчацькому районі Херсонської області здійснює компанія «Віндкрафт-Каланчак».Вітроелектростанція налічуватиме39 вітротурбін Vestas V150 потужністю 4,2 МВт кожна. Це перші вітряки такого типу в Україні.
«Мирненська» стане однією з найпотужніших вітроелектростанцій в Україні та відіграватиме значну роль в енергозабезпеченні Каланчацького району Херсонщини, який раніше отримував електроенергію з розташованої в окупованому Криму підстанції «Титан».