Держгідрографія звернулась до голови Скадовської міської ради з пропозицію передати “маяк Ейфеля” до комунальної власності м. Скадовська.

Нещодавно в мережі з’явилась інформація, що «маяк Ейфеля», який знаходиться на острові Джарилгач у Херсонській області, перебуває в аварійному стані і ДУ «Держгідрографія» не проводить ремонтних робіт та відмовляється передавати його на баланс Скадовському району. Ця інформація цілком не відповідає дійсності, оскільки установою проведено ряд заходів щодо ліквідації ситуації, що склалась. 

Спершу слід зазначити, що з 2005 року «маяк Ейфеля» виведений з експлуатації та існує лише як туристичний об’єкт. Поруч з ним знаходиться новий діючий Джарилгацький маяк, який виконує навігаційну функцію. Держгідрографія не може фінансувати виведені з експлуатації об’єкти, адже має ефективно використовувати власні кошти. Крім того, якщо відремонтувати маяк і залишити його для туристів, це спричинить задвоєння навігаційних об’єктів, що призведе до помилкового орієнтування судноводіїв і, як наслідок, аварійних ситуацій, адже на острові функціонує новий маяк.

У 2016 році проведено наукові дослідження з вивчення та фіксації старої вежі Джарилгацького маяка. За результатами досліджень складено Технічний звіт, примірник якого переданий до Херсонської обласної інспекції з охорони пам’яток історії та культури. Згідно з цим звітом технічний стан старої вежі маяка непридатний для подальшої експлуатації з аварійними елементами, близькими до обвалення. Для подальшої його долі в історії області можливо змінити місце посадки маяка на о. Джарилгач, віддаливши його на проектну відстань від урізу води або встановити пам’ятник маяка у м. Скадовськ.

Тому Держгідрографія звернулась до голови Скадовської міської ради  з пропозицію передати цю історичну пам’ятку до комунальної власності м. Скадовська. Але до цього часу адміністрація міста не прийняла жодного рішення. Також у кінці червня поточного року установа підтримала ініціативу ГО «ВО «Коло.Медіа» створити робочу групу щодо збереження інфраструктури острова, до якої увійдуть представники Держгідрографії, вказаної громадської організації та Скадовської РДА.

Крім того, неправдивими є звинувачення установи в тому, що Держгідрографія не проводить ніяких ремонтних робіт. У травні 2019 року спеціалістами ФДУ «Миколаївський район Держгідрографії» зі старої вежі Джарилгацького маяка були демонтовані (або підварені) металеві вироби, які становили небезпеку. Філія установи закупила матеріали для створення охоронної зони навколо його вежі. Наразі виконуються роботи зі встановлення захисного колючого дроту по периметру охоронної зони маяка та захисних металевих виробів, які обмежуватимуть доступ до конструкцій маякової вежі.