Військовополонені українські моряки можуть повернутися додому до жовтня, – “Известия”

Затриманих російськими окупантами в районі Керченської протоки українських моряків можуть відпустити до жовтня під особисте поручительство Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

Про це написала російська газета “Известия“.

За словами адвоката моряків Миколи Полозова, Український омбудсмен Людмила Денісова направила клопотання про особисте поручительство через МЗС Росії в Слідче управління ФСБ. У російській ноті (від 25 червня. – Ред.) було зазначено, що необхідно надати письмові гарантії відповідно до кримінально-процесуального законодавства Російської Федерації. Особисте поручительство – форма гарантії участі особи, щодо якої не винесено вирок, в судових і слідчих діях.

Він додав, що зараз ці документи в Слідчому управлінні ФСБ, але ще не дійшли до слідчого, який і повинен буде протягом трьох днів винести рішення з цього питання.

Адвокат зазначив, що в разі задоволення прохання моряків звільнять з-під варти. Якщо ж буде отримано відмову, то постанову можна буде оскаржити.

За його словами, в Слідче управління ФСБ РФ вже відправлені письмові гарантії того, що моряки, яких звинувачували в порушенні російського кордону, продовжать брати участь у судових і слідчих діях після їхнього повернення на батьківщину.

Полозов нагадав, що між Росією і Україною існує угода про надання правової допомоги, яке досі не денонсована. Тому проблем із забезпеченням участі моряків у процесі виникнути не повинно. На його думку, знайти формат, який би задовольнив усі сторони, цілком реально – наприклад, це може бути конференц-зв’язок.

“Фактично ті пропозиції МЗС РФ, які були заявлені в ноті, реалізуються на практиці. Природно, після телефонної розмови президентів Володимира Путіна і Володимира Зеленського і була подана відповідна форма про поручительство”, – підкреслив Полозов.