Водність Дніпра та Дністра у серпні 2019 року очікується в середньому 50%

 

30 липня 2019 року члени Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ обговорили прогнози водності у басейнах Дніпра та Дністра у серпні 2019 року та якісний стан води у водосховищах.

Зокрема, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у серпні очікується в середньому 425 м3/с, або 50% від норми (норма серпня – 842 м3/с).

Водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у серпні очікується в межах 100-160 м3/с, що також становить 50% від норми.

Каскад дніпровських водосховищ працював у липні у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 29 липня його наповнення складає 94,8% від проектного.

Варто зазначити, що завдяки спільним зусиллям Держводагентства та членів Міжвідомчої комісії для покращення якісного стану та проточності вод у каскаді дніпровських водосховищ узгоджувались оптимальні рішення.

Зокрема, за зверненням ПрАТ «Укргідроенерго» щодо низької водності наприкінці липня та необхідності підтримання попусків води через Кременчуцький гідровузол, відкориговано рівень спрацювання у Кременчуцькому водосховищі станом на 1 серпня – 80,45-80,40 м БС.

Про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним, проінформував представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.

Отже, Міжвідомча комісія, у результаті обговорення узгодила оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на серпень 2019 року.

При узгодженні режимів члени комісії врахували такі фактори, як гідрометеорологічна і водогосподарська обстановки у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на серпень та питання забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ тощо.

Крім того, Держрибагентству рекомендовано встановити постійний контроль за станом риби у водосховищах Дніпровського каскаду і за необхідності коригування режиму роботи водосховищ, пов’язаних з умовами існування водних біоресурсів, оперативно інформувати Держводагентство.

Для забезпечення водокористувачів на українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища, Міжвідомчою комісією узгоджено здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше 120-130 м3/с.

У разі пропуску дощових паводків, режими встановлюватимуться у робочому порядку в кожному окремому випадку.