АМКУ перевірить Інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків і Морську адміністрацію України – ПРМТУ

25 червня 2019 року в Антимонопольному комітеті України відбулася зустріч в рамках проведення перевірки Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, а також Морської адміністрації України.

Про це повідомляє Профсоюз робітників морського транспорту України. 

Перевірка Інспекції стосується дотримання нею законодавства про захист економічної конкуренції при внесенні до єдиного Державного реєстру документів моряків інформації про всі видані дипломи, кваліфікаційні свідоцтва та інших документів, що засвідчують кваліфікацію моряків, і про підтвердження дійсності документів моряків, що засвідчують їх кваліфікацію.

Перевірка ж Морської адміністрації торкнеться дотримання нею законодавства про захист економічної конкуренції при здійсненні оглядів підприємств, установ, організацій, що проводять підготовку членів екіпажів морських, річкових і маломірних суден.

На зустрічі були присутні представники Морської адміністрації України, Інспекції, навчально-тренажерних центрів, а також представник Профспілки працівників морського транспорту України. Були запрошені і представники Міністерства інфраструктури України, проте, з невідомих причин, на зустріч вони не прибули.

Зустріч почалася з невдалої спроби представників Інспекції зірвати її проведення. Вони хотіли внести клопотання про проведення закритої зустрічі між Антимонопольним комітетом, Інспекцією та Морською адміністрацією. Тобто без участі запрошених представників НТЦ і ПРМТУ.

В ході роботи представники сторін обговорили необґрунтоване підвищення Інспекцією розміру плати за внесення до Реєстру інформації про видані морякам сертифікатах, освіти Інспекцією штучних обмежень щодо укладення угод з НТЦ або обмеження терміну дії цих угод. Також обговорили наявність в діях Морської адміністрації штучного затягування термінів узгодження програм підготовки моряків в НТЦ, несвоєчасного оновлення списку НТЦ, наявності одночасно трьох різних переліків НТЦ. При тому, що розміщені вони на офіційних сайтах Міністерства, Морської адміністрації та інспекції.

Представник ПРМТУ підкреслив, що кінцевими споживачами послуг як Інспекції, так і НТЦ, є моряки – громадяни України. Саме тому озвучені питання слід вивчати в першу чергу для захисту прав та інтересів моряків. Головна мета – це реалізація заходів щодо максимального спрощення процедур отримання послуг, вартість яких повинна бути економічно обгрунтованою і прогнозованою.

Антимонопольний комітет України буде продовжувати перевірку Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і Морської адміністрації України. А ПРМТУ буде продовжувати інформувати про її результати.

ПРМТУ в черговий раз запрошує Міністерство інфраструктури України, Морську адміністрацію України, Інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків до відкритого обговорення кризової ситуації в системі підготовки та дипломування моряків. Також закликає до пошуку і реалізації рішень, які дозволять знизити наявні корупційні прояви та підвищити якість надання послуг морякам.