АМПУ та китайська CHEC завершили проект капітального днопоглиблення в порту Чорноморськ

АМПУ та China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC) завершили співробітництво в рамках реалізації проекту з капітального днопоглиблення операційної акваторії 1-го ковша Сухого лиману та підхідного каналу порту Чорноморськ. Менш, ніж за 11 місяців загальний обсяг виконаних днопоглиблювальних робіт перевищив 1,5 млн куб. м.

«Після завершення робіт діючі і заплановані  до реконструкції  глибоководні причали порту Чорноморськ зможуть приймати великотоннажні судна з осадкою до 14,5 м типу Panamax та  post-Panamax до повної  місткості дедвейтом до 75 тис. тонн і контейнеровози місткістю  8 тис. TEU.  Це підвищить конкурентоспроможність порту  в Чорноморському  басейні і дозволить державним і приватним стивідорним компаніям, які працюють в порту, залучати нові вантажопотоки і розвивати свою діяльність»,— прокоментував результати проекту керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.

На останньому етапі китайські підрядники завершили днопоглиблення у операційній акваторії 1-го ковша Сухого лиману Чорноморської філії ДП «АМПУ» (друга черга). Ці роботи було розпочато минулого року. Загалом по другій черзі було відпрацьовано 381 660 куб. м ґрунту. По завершенню проекту глибини в центральній частині акваторії 1-го ковша Сухого лиману було доведено до 15 м.

Раніше, вперше за останні20 років було проведено реконструкцію морського підхідного каналу порту Чорноморськ. В результаті довжина підхідного каналу досягла 1600 метрів,ширина —160 метрів,глибина —16 метрів.

Масштабний днопоглиблювальний проект Адміністрації морських портів Українив порту Чорноморськ стартував у серпні минулого року. Загальний обсяг робіт виконаних China Harbour Engineering Company Ltd. у порту Чорноморськ перевищив 1,5 млн куб. м. На підхідному каналі вилучено 499 386 тис. куб. м ґрунту, в акваторії – 1,025 502 млн куб. м.

Компанію CHEC було обрано у якості підрядника в ході відкритих торгів в електронній системі публічних закупівель Prozorro. Економія коштів при цьому склала 40 млн грн або 10% від очікуваної вартості. Інвестиції АМПУ в реалізацію цього великого днопоглиблювального проекту склали 404,1 млн грн без ПДВ.

2019061801

2019061802

2019061803