У порту Одеси виявлено розчинений у фарбі кокаїн вартістю $20 млн, – СБУ

mУ межах протидії незаконному обігу наркотиків співробітники Управління Служби безпеки України в Одеській області викрили і блокували морський канал контрабанди кокаїну з Південної Америки.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Оперативники спецслужби встановили, що у квітні поточного року до морського порту Одеси прибув вантаж із лакофарбовими матеріалами із країни, яка вважається одним із найбільших виробників наркотиків у світі. Тому було ухвалено рішення провести додаткову експертизу нетипового товару. За результатами досліджень у ємностях із фарбою виявлено розчинений кокаїн. Загальна вага виявлених наркотиків може становити до двохсот кілограмів. Орієнтовна вартість такої партії на “чорному ринку” – понад двадцять мільйонів доларів США”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що експертиза встановить остаточну вагу наркотичної речовини.

Також співробітники СБУ з’ясували, що замовником “товару” є одна з місцевих комерційних структур.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 305 Кримінального кодексу України, проведено обшуки в офісних приміщеннях фірми-одержувача, а також у службових кабінетах митниці.

У ході слідчих дій вилучено документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

Триває досудове слідство для встановлення всіх обставин справи та осіб, зокрема співробітників митниці, причетних до організації каналу контрабанди кокаїну.