Для протидії корупції на митниці консолідують зусилля правоохоронці шести країн

Держави, які мають спільний кордон, повинні разом докладати зусилля для боротьби з контрабандою, яка збіднює бюджети кожної з них. На цьому наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник 4 червня 2019 року під час міжнародного семінару щодо протидії кримінальним корупційним правопорушенням у митних органах.

«Прикладом того, якими мають бути відносини між правоохоронними органами, є взаємодія Національного бюро з Центральним антикорупційним бюро Польщі. Ще у травні 2016 року ми підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цим документом, що відповідає вимогам українського, польського та міжнародного законодавства, регулюється обмін аналітичною інформацією між органами та організація спільних слідчих дій», — зазначив Директор НАБУ.

Артем Ситник нагадав, наприкінці травня 2019 року детективам НАБУ спільно з польськими колегами вдалося запобігти контрабанді товарів на суму 1,2 млн злотих (понад 8 млн грн) та викрити причетних осіб.

«Для корупції відсутнє поняття кордонів. Тому сподіваюся, що у майбутньому ми не менш ефективно працюватимемо з правоохоронними органами держав-сусідок України», — наголосив Директор Національного бюро.

Участь у заході, організованому за підтримки програми «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні», взяли представники антикорупційних органів шести держав: України, Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови. Сторони окреслили пріоритетні завдання та напрямки подальшої міжвідомчої співпраці під час робочих зустрічей. Досягнуті домовленості закріпили підписаним протоколом про багатосторонню співпрацю з протидії корупції у митній сфері.