АМПУ та «Бруклін-Київ» за участю «Луї Дрейфус Компані Україна» визначили строки завершення робіт по проекту на причалі 1-з в порту Одеса та погодили плани його подальшого розвитку

Адміністрація морськихпортів України, ТОВ «Луї Дрейфус Компані Україна» та ТОВ «Бруклін-Київ»в рамках Ukrainian Ports Forum 2019 підписали меморандум про співпрацю. Цей документ визначає строки завершення робіт по будівництву причалу 1-з в порту Одеса та нового зернового комплексу. Інвестиційні проекти, загальна вартість яких складає понад $250 млн, мають бути завершені до кінця 2019 року.

«Нам дуже приємно, що на фінальному етапі АМПУ та приватним інвесторам на фінальному етапі вдалося синхронізувати роботи та вийти на закінчення проектів по причалу 1-з та зернового терміналу цього року майже одночасно. Саме про це йдеться у цьому меморандумі», — відзначив керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.За його словами, подальший розвиток проекту передбачає визначення: економічної доцільності днопоглиблення до 13,5 м, наявності додаткових вантажопотоків, строків реалізації. Зараз планується, що після завершення робіт у 2019 році новий термінал повинен вийти на обсягне менше3 млн т на рік.

Підписи під меморандумом поставили: від АМПУ – керівник Адміністрації Одеського морського порту Ігор Ткачук, від «Бруклін-Київ» — президент компанії «Бруклін Київ» Юриій Губанков.

Приватні інвестори – «Бруклін-Київ»за участі та підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку та компанії «Луї Дрейфус Компані Україна» – розпочали реалізацію інвестиційного проекту з будівництва сучасного перевантажувального зернового комплексу в тилу причалу № 1-з в районі Андросвіського молу Одеського морського порту у 2012 році.За цей час було закінчено роботи по трьом з п’яти черг проекту (1,3 та 4). Друга та п’ята фінішують цього року. Адміністрація морськихпортів України долучиласядо реалізації проекту у 2013 р. та забезпечила будівництво нового причалу № 1-з з довжиною причальної стінки 254,02 м; шириною причалу 35,4 м та глибиною біля кордону причалу 12 м.

2019053011