Група радників Європейського Союзу високого рівня та Агенції FRONTEX відвідала Одеський порт

Цього тижня група радників Європейського Союзу високого рівня та Агенції FRONTEX відвідала м. Одеса в рамках опрацювання Стратегії інтегрованого управління кордонами в Україні.

Основною метою заходу було обговорити проблемні питання, виклики і прогалини у сфері організації та здійснення контролю в морських пунктах пропуску, а також діяльності на морі загалом для врахування результатів дискусії під час формулювання відповідних пунктів Стратегії інтегрованого управління кордонами в Україні.

Під час візиту на базі Головного офісу Місії EUBAM за координації міжнародної групи радників ЄС були проведені тематичні зустрічі із суб’єктами інтегрованого управління кордонами (далі ІУК) за участю представників Агенції FRONTEX та експертів Консультативної Місії Європейського Союзу (EUAM) на тему охорони морських кордонів України, проведення пошуково-рятувальних операцій на морі, створення суцільної зони спостереження на морській ділянці державного кордону та здійснення усіх видів контролю в морських пунктах пропуску.

Також для учасників заходу були організовані ознайомчі виїзди до Одеського морського торговельного порту з метою презентації порядку здійснення контрольних процедур в міжнародному пункті пропуску для морського сполучення та визначення можливостей для започаткування пілотного проекту з ІУК, а також на пост технічного спостереження «Великий фонтан» Одеського прикордонного загону – для демонстрації системи висвітлення надводної обстановки.

До дискусій із основними суб’єктами інтегрованого управління кордонами та візиту в Одеський морський порт долучилися також представник Групи Європейської Комісії з підтримки України Френк Пол та Глава Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Славомір Піхор. Після цього у супроводі представників Південного регіонального управління Держприкордонслужби вони відвідали пункти пропуску «Кучурган» та «Паланка».

Нагадаємо, що 30 січня цього року КМУ прийняв Постанову про створення міжвідомчої робочої групи високого рівня з питань координації інтегрованого управління кордонами. Створення такого координаційного органу розглядається європейськими інституціями як один із головних кроків України з інтеграції до ЄС та є ключовим критерієм щодо міжнародної підтримки у сфері ІУК.