730 проваджень в роботі, 165 підозрюваних — підсумки роботи НАБУ за квітень 2019 року

На кінець квітня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП притягнули до відповідальності 490 осіб. Із них 165 мають статус підозрюваних, 325 — обвинувачених у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, підслідних Національному бюро.

Зокрема, у квітні детективи повідомили про підозру:

Крім того, минулого місяця детективи затримали в міжнародному аеропорту «Бориспіль» екстрадованого в Україну голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа», підозрюваного у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн. Про підозру особі повідомили в порядку ст.278, ст.135 КПК України ще у червні 2016 року, оскільки на той момент місце знаходження посадовця не було з’ясоване.

Упродовж квітня 2019 року НАБУ завершило розслідування у чотирьох кримінальних провадженнях. Із-поміж іншого, розслідувані факти:

Підозрювані у вчиненні зазначених злочинів ознайомлюються з матеріалами слідства перед складенням обвинувальних актів та скеруванням їх до суду.

Наразі суди розглядають 196 справ від НАБУ і САП, в яких обвинувачуються 325 осіб. До числа обвинувачених у квітні додалися:

Оновлені статистичні показники діяльності НАБУ — на головній сторінці офіційного сайту.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.