Cправа «Укртелефільму»: розслідування завершено

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили розслідування фактів завдання 68,72 млн грн збитків  ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». 26 квітня 2019 року трьом підозрюваним — екс-генеральному директору, його пособнику-організатору схеми, директору комерційної компанії та їхнім захисникам відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

За версією слідства, колишній керівник «Укртелефільму» у змові з приватними особами відчужив на користь приватної компанії майнові права на 67 об’єктів нерухомості (квартири, нежитлові приміщення, паркомісця) у Києві. Дії вчинено з численними порушеннями процедури відчуження державного майна, зокрема, без погодження їх із органом управління — Державним комітетом телебачення і радіомовлення України. В результаті державі в особі ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» завдано збитків на суму 68,72 млн грн.

6 лютого 2019 року екс-генеральному директору «Укртелефільму» повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем та використанні підроблених документів (ч.2 ст.364, ч.4 ст.358 Кримінального кодексу України). Також про підозру повідомлено ще двом його співучасникам: організатору схеми — у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.27, ч.2 ст. 364, ч.ч. 1, 4 ст. 358, ч.3 ст.209 КК України, директору комерційного товариства (ТОВ)  — у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст.364, ч.4 ст. 358, ч.3 ст.209 КК України.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із лютого 2018 року.

В листопаді 2018 року Господарський суд м. Києва визнав договір купівлі-продажу зазначених майнових прав із усіма додатковими угодами, змінами та доповненнями до нього, недійсним із моменту укладання.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.