Наглядова рада АМПУ розпочала роботу

23 квітня 2019 року відбулося перше засідання Наглядової ради ДП «АМПУ». Члени Наглядової ради обрали керівні органи та визначилися з планом робіт на поточний рік.

Головою Наглядової ради ДП «АМПУ» було обрано Дмитра Барінова, першого заступника голови Морської адміністрації. Його заступником став Патрік Верховен (Patrick Verhoeven, Бельгія), який останні 25 років обіймає керівні посади в міжнародних портових організаціях.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян зазначив, що початок роботи Наглядової ради Адміністрації морських портів – це важливий крок на шляху впровадження стандартів корпоративного управління в державній компанії. Міністр також підкреслив, що він особисто буде всебічно сприяти роботі Наглядової ради підприємства та підтримувати ініціативи з подальшого впровадження європейського досвіду керування портовою галуззю в Україні з чітким покроковим планом.

«АМПУ сподівається на плідну співпрацю з членами Наглядової ради за такими важливими напрямками, як корпоратизація підприємства, продовження реформи портової галузі за моделлю«лендлорд-порт», драйвером якої була та залишається АМПУ. Досвід членів Наглядової ради також буде дуже корисним для підвищення прозорості у взаємодії з клієнтами та ефективності системи управління, а також зміцнення позицій підприємства на міжнародній арені», — прокоментував важливу подію в історії підприємства керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

На першому засіданні члени Наглядової ради підписали контракти з ДП «АМПУ», сформували комітети з питань аудиту, а також з питань призначень та визначення винагороди посадовим особам підприємства. Наступне засідання відбудеться за місяць під час традиційного Ukrainian Ports Forum в Одесі, організаторами якого є Адміністрація морськихпортів України та Центр транспортних стратегій.

«Перше засідання Наглядової ради пройшло, на мій погляд, дуже ефективно. Обрані голова та заступник, сформовані обов’язкові комітети. Це дає нам змогу повноцінно долучатися до співпраці з підприємством. Для АМПУ подальше впровадження стандартів корпоративного управління зробить систему керування підприємством більш прозорою та зрозумілою для міжнародних партнерів. Це відкриє нові можливості для залучення коштів та інвестицій», — резюмував новобраний голова Наглядової ради АМПУ Дмитро Барінов.

Довідка:

Згідно зі статутом ДП «АМПУ» та Положенням Міністерства інфраструктури України про Наглядову раду ДП «АМПУ», Наглядова рада – це орган, що регулює діяльність Голови ДП «АМПУ», оцінює пропозиції щодо розвитку підприємства у відповідності до чинного законодавства, контролює фінансово-господарську діяльність ДП «АМПУ».

До Наглядової ради ДП «АМПУ» входять чотири незалежні члени, а саме Вольфганг Хуртьєне (Wolfgang Hurtienne, Німеччина), Ян Ван Шоонховен (Jan Van Shoonhoven, Нідерланди), Патрік Верховен (Patrick Verhoeven, Бельгія) та Юлія Клименко (Україна), а також три представники держави – перший заступник голови Морської адміністрації Дмитро Барінов, виконавчий директор Офісу реформ КМУ Антон Ященко та радник Міністра інфраструктури України Тарас Троцький. Рішення з погодження членів Наглядової ради ДП «АМПУ» Кабінет Міністрів України прийнявна своєму засіданні 6 лютого2019 року.

Попередній відбір незалежних членів здійснювала філія міжнародної компанії з пошуку і відбору керівного персоналу Boyden Global Executive Search — Boyden Ukraine. В ціломуна конкурс з відбору незалежних членів наглядової ради ДП «АМПУ» були подані документи 85 кандидатів з 16 країн.

2019042401

2019042402

2019042403

2019042404

2019042405

2019042406

2019042407