Росія випробовує в Чорному морі нові системи радіоелектронного захисту військових кораблів

Нові російські патрульні кораблі проекту 22160 хочуть оснастити системою радіоелектронної боротьби, яка буде придушувати радіолокаційні станції або створювати хибні перешкоди. Радіоелектронний комплекс вже тестується в Чорному морі на корветі “Василий Быков”. Про це повідомляє “Известия”.

Згідно із інформацією видання, система передбачає установку на корпусі корабля високотехнологічних датчиків, які збирають інформацію про найближчі до корабля РЛС та передають її на пости радіоперехоплення та пеленга. Система визначає тип радара та його носій, а отже може автоматично вибрати йому перешкоду.

Згідно з задумом розробників, екіпаж корабля має отримати можливість впливати на наземні, морські, авіаційні радари та супутникові системи виявлення супротивника. Зазначається, що система вміє маскувати корабель перешкодами, “подавляти” РЛС супротивника потужним радіоелектронним сигналом та ставити дезорієнтуючі перешкоди. Завдяки цьому судно може залишатися непоміченим навіть у підконтрольному противнику районі.