Близько півсотні справ НАБУ і САП не розглядаються у судах

У 47 випадках з-поміж 192 справ*, в яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальні акти або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності до судових інстанцій, не відбулося навіть підготовче засідання.

Майже 2,5 роки у справі щодо завдання збитків ПАТ «ДПЗКУ» засідання переносяться з різних причин. З грудня 2016 року служителі Феміди не дослідили жодного доказу.

У провадженні щодо розкрадання коштів «Запоріжцивільпроекту» 19 березня 2019 року знову перенесено підготовче засідання. Наступне призначили майже за 4 місяці — на 9 липня 2019 року.

Судді часто визначають графік засідань з інтервалом у 2-3 місяці. Вочевидь, це відбувається через зайнятість колегії в інших провадженнях, заплановані відпустки або сподівання щодо початку роботи Антикорупційного суду, куди будуть передані справи НАБУ і САП за підсудністю.

За таких обставин привертає увагу нетиповий для справ щодо топ-корупції швидкий судовий розгляд так званої «справи заводу «Краян». З листопада 2018 року засідання призначаються регулярно і станом на квітень 2019 року:

– пред`явлені прокурорами та досліджені судом письмові докази у 66 томах;

– допитано понад 100 свідків;

– стороною захисту подані докази.

За збереження таких темпів у справі скоро буде винесене рішення судом першої інстанції, ще до початку повноцінної роботи Антикорупційного суду.

Наразі здебільшого рішення у справах від НАБУ і САП – це затвердження угод про визнання винуватості або призначення покарання, відповідно до якого особи не перебувають у місцях позбавлення волі. Однак, у березні 2019 року було ухвалено вирок колишньому голові Захарівської районної державної адміністрації в Одеській області за зловживання службовим становищем. Посадовця визнано винним і засуджено до трьох років позбавлення волі з позбавленням права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на три роки (рішення наразі не набуло законної сили).

Детальна інформація про провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, міститься на сайті Національного бюро у розділі «Справи у суді» та в інфографіці.

*відомості станом на 31 березня 2019 року

Інфографіка у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/32670136287

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/46696971065/