В штабі Морського командування ВМС відбулась протокольна зустріч представників командування з командирами кораблів 2-ї Постійної військово-морської групи НАТО «SNMG2»

1 квітня, в штабі Морського командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулась протокольна зустріч представників командування національного флоту з командирами кораблів 2-ї Постійної військово-морської групи НАТО «SNMG2», що з дружнім візитом завітали до Одеси.

У заході взяв участь начальник штабу – перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Андрій Тарасов, командир фрегату «Санта Марія» ВМС Іспанії капітан 2 рангу Франциско Ксав’єр Руіс, командир фрегата «Торонто» Королівських ВМС Канади капітан 2 рангу Мартін Флует, а також представники військового аташату.

Під час зустрічі сторони обговорили план майбутніх спільних навчань типу PASSEX, які відбудуться в акваторії Чорного моря по завершенні відвідин Одеси кораблями НАТО.

Зазначимо, що для українських моряків будь-які навчання чи тренування з кораблями Північноатлантичного альянсу цілком співпадають з вимогами Державної програми розвитку Збройних Сил України. Крім того, ці практичні заходи вже стали своєрідною «дорожньою картою» для українських ВМС в питаннях набуття оперативних і бойових спроможностей діяти за стандартами НАТО.

Планується, що під час навчань у складі багатонаціонального з’єднання екіпажі кораблів здійснять похід в ордері, братимуть участь у навчаннях з тактичного маневрування, зв’язку, висвітлення обстановки цивільного судноплавства та з протиповітряної оборони.

Ці етапи тренувань не є новими для наших військових моряків, але вдосконалювати їх при нагоді потрібно. І, головне, що тренування типу PASSEX відіграють важливу роль у діяльності українського флоту. Адже участь у подібних маневрах в морі дозволяє національним ВМС досягати оперативної сумісності, підвищення рівня боєздатності та майстерності, та, найголовніше, бути готовими відповідати на ті виклики та загрози, які виникатимуть у Чорному морі.

По завершенні зустрічі сторони обмінялися сувенірами та цінними подарунками.