Водність Дніпра біля Києва очікується 51% від норми, а Дністра – 45% від норми.

 

Цю тему активно обговорювали на своєму засіданні 28 березня 2019 року члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ.

Так, станом на 27 березня наповнення каскаду дніпровських водосховищ складає понад 88%.

Але за прогнозом Укргідрометцентру, вже у квітні водність Дніпра біля Києва очікується 51% від норми, а Дністра – 45% від норми.

Про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ упродовж заходу інформував представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ. Якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ визнано задовільним.

Крім того, на засіданні було вирішено доручити Держрибагентству забезпечувати постійний моніторинг умов існування живих біоресурсів та підготувати пропозиції щодо коригування режиму роботи водосховищ, пов’язаних з нерестом риби. І у разі погіршення умов для їх існування негайно інформувати Держводагентство для коригування режимів роботи водосховищ.

Насамкінець члени Міжвідомчої комісії, врахувавши гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра, та гідрологічний прогноз на квітень узгодили оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на квітень 2019 року.

Київське, Кременчуцьке та Каховське водосховища протягом квітня будуть працювати у режимі наповнення.

Крім того, для забезпечення водокористувачів на ділянці нижче Дністровського гідровузла, та для здійснення у квітні-травні еколого-репродукційного попуску Дністровське водосховище працюватиме із забезпеченням рівномірного попуску у нижній б’єф витратами не нижче ніж 120 м3/с.

Рівень води у водосховищі до початку еколого-репродукційного попуску буде підтримуватися в межах 120,90-121,0 м БС.