АМПУ представила інвестпроект СПГ-терміналу у порту Рені

Ренійська філіяАдміністрації морських портів України розглядає можливість залучення інвесторів для реалізації проекту державно-приватного партнерства зі створення терміналу для приймання, накопичення, зберігання та бункерування суден скрапленим природним газом у морському порту Рені.

Проект передбачає будівництво СПГ-терміналу та плавпричалу для бункерування суден на території т.зв. «Бази технічного обслуговування» морського порту Рені.

Розташування у спеціальній економічній зоні «Рені», близькість міжнародної траси Одеса-Бухарест разом з можливістю ефективного використання існуючих активів та суміжної інфраструктури робить проект СПГ-терміналу перспективним та вигідним як для держави, так і для потенційного приватного інвестора.

Серед переваг проекту для приватного інвестора зазначається також можливість отримання міжнародних та європейських грантів, участь у міжнародних програмах з будівництва СПГ-терміналів задля зниження екологічного навантаження на навколишнє середовище, а також включення дунайських портів України до Європейської транспортної мережі (TEN-T).

Очікується, що реалізація інвестпроекту сприятиме зростанню кількості суднозаходів в порт «Рені», а отже — збільшенню надходжень від портових зборів та інших послуг для АМПУ, а також надходжень у бюджети різних рівнів (сплата податків, концесійного платежу) для держави.

Крім того, проект матиме значний позитивний вплив на економічну, соціальну та екологічну ситуацію в регіоніза рахунок створення нових робочих місць, модернізації інфраструктури та зменшення шкідливих викидів на внутрішніх водних шляхах України, зокрема, на Дунаї.

Зазначимо також, що актуальність створення СПГ-терміналу серед іншого, викликана необхідністю обладнання станцій бункерування суден зрідженим природним газом в морських портах України. До 2025 року відповідно до Директиви 2014/94/EU в морських портах має бути встановлена достатня кількість СПГ-терміналів. Багато європейських країн використовують зріджений природний газ як паливо для суден вже більше десяти років. Це позитивно вплинуло як на економічну ефективність морського транспорту, так і довкілля.

Суден, що працюють на зрідженому природному паливі поки що мало, але їх кількість постійно збільшується.

Реалізація проекту запланована на період2020–2025 рр., презентація розміщена на інвестиційному порталі Адміністрації морських портів Україниinvestinports.com.

2019032801