“Дослідно-проектний центр кораблебудування”може втратити 47,7 млн.грн. через ліквідацію “Імексбанку”

Державне підприємство “Дослідно-проектний центр кораблебудування”, що входить до структури концерну “Укроборонпром”, може втратити 47,7 мільйона гривень через ліквідацію “Імексбанку”.

Про це йдеться в звіті Госаудітслужби за 2016-2018 роки діяльності центру, проаналізував проект “Марлін”.

Незважаючи на те, що “Укроборонпром” ще в 2014 році направив рекомендації обслуговуватися виключно в банках з державним капіталом, керівництво Центру кораблебудування продовжило термін дії угоди про розміщення 2,1 млн доларів в приватному банку протягом 2015 року.

У травні 2015 року року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав ліквідацію “Імексбанку”.

“Центру кораблебудування” було повідомлено, що сума акцептованих вимог з урахуванням курсових різниць становить 47,7 млн ​​грн грн.

Також в звіті наводиться приклад дискоординации між урядом, Міністерством оборони та “Центром кораблебудування”. З 2006 року ведуться роботи над розробкою корабля класу “Корвет”. Протягом 2014-2016 років Центр кораблебудування витратив 32,9 млн гривень власних коштів на розробку проектної документації, які по факту не були компенсовані в рамках державного оборонного замовлення.

Крім того, Центру не компенсовано витрати в розмірі 1,3 млн грн по об’єкту “Бриз-40”, з виготовлення скороченого технічного проекту швидкохідного катера секретного проекту 58165, розробленого підприємством в 2014 році.

Протягом 2016-2018 років Державна прикордонна служба не платила гроші за даний проект, незважаючи на показники Державної цільової правоохоронної програми.

У 2017-2018 роках в Центрі кораблебудування за свій рахунок виконувалися дві науково-дослідні роботи, а саме: по створенню мобільного вимірювального комплексу шифр “Октагон”, і по обробці можливості створення корабля протимінної оборони шифр “Янтар”. Зараз роботи не завершені.

Загалом, за даними бухгалтерського обліку Центру кораблебудування, витрати на незавершені роботи склали 7 млн ​​грн.

Через залучення 12 працівників за договорами цивільно-правового характеру на виготовлення технічних документів при наявності відповідних фахівців в штаті Центру кораблебудування додатково втрачено 793 тис грн.

Інше.ТВ