Росія використовує цивільні судна для шпигунства за НАТО, – розвідка Естонії

Так вважає естонська розвідка, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

“Цей метод старий, як світ. Ним користуються усі. У випадку посилення активності росіян потрібно бути пильними і більш уважно дивитися за цим”, – сказав у розмові з порталом onet.pl професор доктор габілітований Даріуш Козеравський з Яґеллонського університету.

Згідно з її даними, Росія готова ризикнути широкомасштабною війною з НАТО, особливо тоді, коли Білорусь поліпшить свої відносини із Заходом. У випадку війни країни Балтії, котрі у минулому були в орбіті впливів СРСР, стануть головною ціллю Москви.

“Навіть якщо ймовірність найгіршого сценарію є невеликою, не можна виключати несподіваних рухів від авторитарного режиму Путіна”, – говориться в естонському звіті щодо російського уряду.

На погляд естонської розвідки, російські цивільні судна широко використовують для шпигунства за військовою інфраструктурою країн Північноатлантичного альянсу. Особливе зацікавлення суден викликають терени, де відбуваються військові навчання НАТО.

“Спроби ввійти у чужі територіальні води без дозволу, під прикриттям захисту від шторму або ремонту, стають все частішими”, – пишуть служби. “Така поведінка часто відрізняє росіян від звичайних цивільних суден інших країн”.

Згідно із засадами російської політики, від цивільних суден під російським прапором влада вимагає, якщо це необхідно, виконання так званих національних завдань. У свою чергу, від військового флоту сподіваються одержати інформацію про заходи у морі та в іноземних портах.

“Російський цивільний флот є своєрідним продовженням державної влади. У разі потреби він може бути використаний для збору інформації, реалізації військових цілей або проведення таємних операцій. Більше уваги треба присвятити цивільним суднам під російським прапором, особливо умовам, на яких вони можуть увійти в територіальні води та залишатися у портах інших країн”, – рекомендують естонські спецслужби.