Одесити на гості міста можуть відвідати фрегат TCG BARBAROS та ракетний катер TCG MARTI турецьких ВМС у Одеському порту

Вранці 6 березня до акваторії Одеського порту зайшли кораблі турецьких ВМС – фрегат TCG BARBAROS та ракетний катер TCG MARTI. Фрегат пришвартувався до 16 причалу морського вокзалу, ракетний катер – до яхтового плав-пірсу з лівого боку пасажирського комплексу (причал 18-а).

За інформацією Генерального Консульства Турецької Республіки в Одесі, візит здійснюється у рамках тактичних навчань «Блакитна Батьківщина – 2019». Перебування кораблів в Одеському порту планується з 6 по 8 березня.

На сторінці Генконсульства у Facebook також повідомляється, що 6 та 7 березня кораблі будуть відкриті для вільного відвідування: 
6 березня – з 14 до 17 години, 
7 березня – з 9.30 до 12.00, а потім з 14.00 до 17.00 
«Усі … мешканці міста запрошуються відвідати кораблі», – сказано у повідомленні дипломатичного представництва.

Довідково. 
Багатоцільовий фрегат TCG BARBAROS (F-244) – головний у серії з чотирьох кораблів цього класу ВМС Туреччини. Названий на честь Хайреддіна Барбаросси – видатного турецького флотоводця, який прославився у першій половині XVI століття. Командуючи піратським флотом він став правителем Алжира, а потім капудан-пашою (адміралом) Османської імперії.

Фрегат побудований у Німеччині, прийнятий у склад флоту в 1997 р. Дедвейт 3380 тон. Довжина 118 метрів. Озброєння ракети Harpoon, Sea Sparrow, 127-мм артилерійська установка, зенітно-артилерійський комплекс, два торпедних апарати та багатоцільовий вертоліт. 
Основне озброєння TCG MARTI (P-341): ракети «Гарпун», а також артилерійська установка та зенітні засоби.