Cправа ДП «НАЕК «Енергоатом»: обвинувальний акт стосовно ще двох осіб скеровано до суду

28 лютого 2019 року обвинувальний акт стосовно ще двох осіб, задіяних у заволодінні 6,4 млн євро ДП «НАЕК «Енергоатом», скеровано до суду. Вказані особи обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, обвинувачені виступали представниками компанії «Bradcrest Investment S.A» (Панамська Республіка), задіяної у схемі з закупівлі держпідприємством обладнання за завищеними цінами. Саме на рахунки цієї компанії переможець тендеру — чеська компанія  «Škoda JS» (фактичний власник — російське ЗАТ «Об’єднані машинобудівні заводи») — перерахувала 6,4 млн євро нібито за консультаційні послуги. Згодом детективи НАБУ з’ясували, що ця сума еквівалентна тій, на яку завищили вартість поставленого ДП «НАЕК «Енергоатом» обладнання. Власником (бенефіціаром) панамської компанії «Bradcrest Investment S.A» є екс-народний депутат України, колишній голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, який уже має статус обвинуваченого.

Один із підозрюваних, колишній керівник відокремленого структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», який представляв «Bradcrest Investment S.A», домовлявся з представниками «Škoda JS» про розміри оплати «консультаційних послуг» та укладав необхідні для цього документи. Кошти з рахунків «Škoda JS» після отримання їх від ДП «НАЕК «Енергоатом» у визначених попередньо сумах скеровувались на рахунки «Bradcrest Investment S.A», відкриттям яких у банках Швейцарії опікувався другий представник цієї компанії.

Другий підозрюваний, який у банківських документах фігурує як фінансовий директор, також готував та скеровував на адресу банків Швейцарії необхідні для перерахування з рахунків «Bradcrest Investment S.A» коштів в інтересах екс-народного депутата та членів його родини.

Зазначені особи певний час перебували в розшуку, переховуючись за кордоном. Одного з них затримали в лютому, а іншого – в жовтні 2018 року.

16 листопада 2018 року стороні захисту відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Нагадуємо, у грудні 2015 року детективи НАБУ розпочали розслідування фактів заволодіння коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» в розмірі 6,4 млн євро та ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК) — у розмірі 17,28 млн дол. США. Слідство вважає, що організатором обох корупційних схем виступив екс-народний депутат України. В травні 2018 року обвинувальний акт стосовно нього та ще п’яти осіб скерували до суду.

Детальніше про перебіг розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК» — у мультимедійній статті.

Посилання за темою: https://goo.gl/Ci32SE

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.