Наявність нафтопродуктів біля викинутого на мілководдя буксира «ПАРАЛЛЕЛЬ» не визначена – Одеський порт

Про це повідомила прес-служба адміністрації Одеського морського порту.

За інформацією відділу екологічної безпеки Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ»), у третій декаді лютого адміністрація порту отримала від профільної лабораторії офіційні результати досліджень на наявність нафтопродуктів поверхневого шару води Чорного моря в районі причалу № 175 (пляж «Дельфін», Одеса), де з 19 листопада минулого року знаходиться у напівзатопленому стані буксир «Параллель».

Відбір проб було здійснено за встановленою методикою інженерами відділів ОФ ДП «АМПУ» у двох точках акваторії: безпосередньо біля причалу № 175 (контрольна) та за 300 метрів від причалу (фонова). У той же день проби води були передані до випробувальної лабораторії «Контролю стану навколишнього середовища» ДП «СКТБ Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАНУ» де і проведено аналіз цих проб.

За результатами досліджень води на наявність в ній нафтопродуктів, вищезазначена лабораторія склала відповідні протоколи, висновки яких засвідчили відсутність нафтопродуктів у морській воді. Так, за даними лабораторних вимірювань при гранично-допустимій концентрації нафтопродуктів у морських водах (ГДК – 0,05 мг/л) результати вимірювань у обох точках показали середній показник – менш ніж 0,05 мг/л.

Висновки лабораторії за двома дослідженнями (як у фоновій, так і в контрольній точках) – однакові: «Наявність нафтопродуктів у контрольованій точці Т-1, Т-2 не визначена» (нижче межі виявлення методу)».

Примітка: Відбір проб морської води у районі причалу №175 співробітники ОФ ДП «АМПУ» здійснили 13 лютого ц.р., тобто одразу після появи у деяких місцевих ЗМІ інформації про начебто виявлені на поверхні води біля вказаного причалу ознаки витоків масла з аварійного судна. До цього моменту у районі знаходження буксиру «Параллель» екологи порту проводили постійний візуальний моніторинг стану прибережної акваторії. Щоденний візуальний моніторинг морської акваторії біля причалу № 175 проводиться до сьогоднішнього дня.