Заява Апарату Верховної Ради України про скасування бланків підписних листів про усунення Президента України

Повідомлення розповсюдила прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Перший заступник Керівника Апарату  – керуючий справами Верховної Ради України Петро Олегович Боднар підписав Заяву Апарату Верховної Ради України щодо ситуації навколо бланків підписних листів для збирання підписів народних депутатів.

 Текст заяви:

“Сьогодні на адресу керівництва Апарату Верховної Ради України надійшло коротке письмове звернення з повідомленням про намір ініціювати питання про усунення Президента України з поста в порядку
імпічменту та створення відповідної спеціальної тимчасової слідчої комісії, а відтак вимагалося негайно забезпечити виготовлення підписних листів для збирання підписів необхідної кількості народних депутатів України.

Цей лист було передано для вивчення і аналізу у відповідний структурний підрозділ Апарату.

При цьому на працівників цього підрозділу Апарату Верховної Ради України був здійснений політичний тиск, і вони змушені були під цим тиском видати бланки підписних листів.

Разом з тим, Регламент Верховної Ради України передбачає, що письмове подання про ініціювання порушеного в листі питання має містити, зокрема, правове обґрунтування необхідності утворення
спеціальної тимчасової слідчої комісії, а відтак, в контексті статті 111 Конституції України, наявності у діях Президента України складу злочину, що відсутнє у тексті листа, який надійшов до Апарату.

За такої ситуації видані під тиском бланки підписних листів є нелегітимними, не можуть бути дійсними і скасовуються.

Наполягаємо, що політичний тиск на державних службовців при здійсненні ними своїх службових повноважень є неприпустимим”.